تور آفریقا

معرفی آفریقای جنوبی و جاذبه های توریستی آن

معرفی آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی کشوری آفریقایی که در پایین ترین نقطه جغراقیایی قاره سیاه جای گرفته است. از جالب توجه ترین نکات مربوط به این کشور اینکه تنها کشور آفریقایی است که حکومت آن هرگز با کودتا عوض نشده و دوم اینکه تا سال 1994 اقلیت سفید پوست بر این کشور سیاه پوست نشین حکومت می کردند. تنوع فرهنگی در این کشور کم نظیر است. تعدد زبان ها و گویش ها، نژادها و طبیعت وحشی در کنار مراکزی مدرن و پیشرفته همه دست در دست یکدیگر داده اند تا آفریقای جنوبی را کشوری متمایز سازند. کشور آفریقای جنوبی در دل خود کشور دیگری به نام لستو را دارد که غیر از آفریقای جنوبی با هیچ کشور دیگری مرز آبی یا خاکی ندارد و کامل در میان آفریقای جنوبی محصور شده است. نکته جالب توجه دیگر در آفریقای جنوبی این است که مرکزیت هریک از قوای سه گانه آن در یک شهر قرار گرفته اند. یعنی دولت در پرتوریا و پارلمان در کیپ تاون مستقر شده و مرکزیت قوه قضائیه آن هم در شهر بلوم فونتین است، به عبارتی این کشور سه پایتخت دارد.

جاذبه های توریستی در آفریقای جنوبی

جاذبه های توریستی این کشور بیشتر از هر چیز طبیعت زیبا و وحشی آن است، چیزی که ما از یک کشور آفریقایی انتظار داریم. بیابان های وسیع با جانوران درنده و گیاه خوار که در کنار هم راز بقارا به نمایش گذاشته اند. کوه های نه چندان مرتفع ولی جذاب که از بالای آن ها می توان تا ژرفای دشت را نظاره کرد. طلوع غروب باشکوه خورشید در دور دست از جمله مناظر شگفت انگیزی است که در طبیعت وحشی آفریقای جنوبی می توانید تجربه کنید.

شهرهای توریستی آفریقا

اما شهر های مهم توریستی در آفریقای جنوبی شامل کیپ تاون، ژوهانسبورگ، آپارتاید و جزیره روبن می شود. البته شهرهای دیگر این کشور زیبا هم جاذبه های توریستی بیشماری دارند ولی این سه شهر از بقیه بیشتر توریست هارا به خود جلب می کنند.

کیپ تاون شهری زیباست که دارای جذابیت های خاص خود است. آکواریوم دو اقیانوس که بزرگترین آکواریوم آفریقای جنوبی است با بیش از 300 گونه جاندار دریایی به نوبه خود دیدنی است همچنین مکان های تفریحی و پارک ها و مناظر طبیعی دیگر در داخل و خارج شهر از جمله جاذبه های توریستی کیپ تاون هستند. یکی از این مناطق خارج از شهر کوهستان صاف می باشد با مناظری بی نظیر و جذاب و صخره هایی عمودی با تنوع گیاهی و جانوری بسیار که البته برای رفتن به آن می توانید از تله کابین استفاده نمائید. تله کابین این شهر با مناظر دیدنی که به نمایش می گذارد از جمله این جاذبه هاست.

ژوهانسبورگ با داشتم مناطق زیبای بیرون شهر و گردشگاه ها و مناطق تفریحی داخل شهر از جذابیت های زیادی برخوردار است نظیر بلندترین ساختمان کشور آفریقای جنوبی با 50 طبقه و یا منطقه توریستی و گردشگری سان سیتی و دهکده Lesed Cultural و باغ وحش ژوهانسبورگ و چندین پارک و باغ و بناهای زیبای دیگر که با مراکز خرید سنتی و مدرن آن دیدن نمود.

پرتوریا هم با باغ ملی گیاه شناسی جذابیت های زیادی را دارا می باشد. باغی که روح انسان را به پرواز در می آورد و بهشت را در ذهن تداعی می کند.

جزیره روبن هم که بیشتر از هر چیز به خاطر زندانش و از آن مهم تر زندانی معروفش نلسون ماندلا شهرت دارد به نوبه خود از جاذبه های توریستی آفریقای جنوبی به حساب می آید. وجود پارک های ملی متعدد که هریک زیبایی و امکانات و جانوران خاص خود را دارند، جاذبه های فراوانی را به توریست های مسافر آفریقای جنوبی ارائه می کند.

فهرست تورهای آفریقا

خرید و فروش رادیو قدیمی و کالای آنتیک

 

سئو و بهینه سازی سایت