تور روسیه

معرفی مختصر تور روسیه؛ آثار باستانی و مراکز توریستی روسیه

معرفی کشور روسیه

بدون شک کشور روسیه پهناور ترین کشور فعلی در جهان است و پایتخت آن مسکو نیز بزرگترین شهر اروپا است، البته کم تراکم ترین کشور جهان از نظر جمعیت نیز همین کشور روسیه می باشد. با شنیدن نام روسیه هر کسی که مختصر اطلاعات جغرافیایی داشته باشد یاد برف، سرما و بویژه نام سیبری می افتد که منطقه وسیعی از کشور پهناور روسیه را شامل می شود و برودت هوای آن که تا منفی 60 درجه هم می رسد زبان زد شده است. وسعت روسیه باعث شده تا با چندین دریا و دریاچه در ارتباط مرزی باشد، دریاهایی مانند دریای سیاه، دریای بالتیک، دریای ژاپن، دریای برینگ و البته دریاچه خزر که به خاطر وسعتش به دریای خزر بیشتر شهرت دارد. ولی به علت حکومت کمونیستی که تا اواخر قرن بیستم بر این کشور حکومت داشت از صنعت توریسم، کمتر بهره برده است

شهرها، آثار باستانی و اماکن توریستی و گردشگری در روسیه

اماکن دیدنی این کشور با توجه به وسعت آن خیلی زیاد و شناخته شده نیست شاید کمتر کسی بتواند نام سه شهر در روسیه را برای شما بازگو کند. البته مطمئناً اگر تورسیم و صنعت گردشگری در این کشور بیشتر مورد توجه قرار گیرد جاهای دیدنی بسیاری برای توریست های خود خواهد داشت.

در حال حاضر جذاب ترین اماکن این کشور در مسکو واقع شده اماکنی مانند متروی مسکو، ساختمان‌های هفت خواهر، مجسمه مایاکوفسکی، مجسمه‌های لنین، میدان سرخ، موزه جنگ، پارک پیروزی، مقبره ولادیمیر لنین و مجموعه کرملین از این دسته مکان ها هستند. غیر از مسکو تنها شهری که از شهرت نسبتاً خوبی برخوردار است سن پترزبورگ است. به خاطر تراکم کم جمعیت در روسیه شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت کمی را می توانید در این کشور جستجو کنید و تعدادی که پیدا می کنید شاید بیشتر از ده شهر نخواهد بود. سرمای روسیه باعث شده تا مناسب ترین فصل برای سفر به آن تابستان باشد و در غیر از این فصل عملاً سفر به روسیه مشکلات فراوانی را برای توریست ها فراهم خواهدآورد.

اما مکان هایی که برای تورست ها بیشتر از بقیه جاها مد نظر است و به عجایب هفت گانه روسیه معروفند به قرار زیر می باشند:

دره آبفشان در جزیره کامچاتکا در شرق روسیه واقع شده و دومین آبفشان از نظر بزرگی در جهان است.

ستون های سنگی در منطقه کومی نیز با قدمت 200 میلیون سال از عجایب کشور روسیه می باشد که توریست های خاص خود را دارد.

کوه البروس با قله 5600 متریش نیز جایی مناسب برای اسکی بازی است و بی شک توریست هایی که به اسکی علاقه دارند نباید از این منطقه چشم بپوشند.

دریاچه بایکال در جنوب سیبری به عنوان قدیمی ترین و عمیق ترین دریاچه آب شیرین جهان با زیبایی های طبیعی خود توریست ها و گردشگران بسیاری را در سال جذب می نماید.

کاخ پترگوف در شمال روسیه و در شهری با همین نام واقعه شده و پرطرفدارترین مکان روسیه برای جذب توریست به حساب می آید.

کلیسای سنت باسیل بنایی با زیبایی شگفت انگیز و رویایی در مسکو واقع شده و با نمای گنبدهای چوبی رنگین خود برای تورست های سراسر جهان جذاب و دلرباست، این بنا 5 قرن قدمت دارد.

و در پایان مجسمه عظیم مادر میهن که بنای یادبودی است برای کشته شدگان جنگ جهانی دوم و بعد از مجسمه آزادی در آمریکا بزرگترین مجسمه یاد بود در جهان به حساب می آید.

البته کاخ ها، سالن ها و مراکز خرید بسیاری در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ وجود دارد که برای هر توریستی جذاب و دیدنی است.

تورهای روسیه از آژانس های مسافرتی مختلف

خرید و فروش رادیو قدیمی و کالای آنتیک

 

سئو و بهینه سازی سایت