تور مشهد

شهر مشهد

معرفی مختصر شهر مشهد

مشهد، کلانشهری در قسمت شرقی کشور که با بیش از 3 میلیون نفر جمعیت رتبه دوم شهر پر جمعیت ایران پس از تهران را کسب نموده است. وجود مرقد مطهر هشتمین امام شیعیان، شهر مشهد را به قطب گردشگران مذهبی خارجی مبدل نموده و بشترین سهم اینگونه گردشگران را در کل ایران باید به مشهد اختصاص دهیم. وجود بیش از 30 میلیون زائر داخلی و بیش از یک میلیون زائر خارجی مشهد را یک سر و گردن بالاتر از بقیه شهرهای توریستی ایران قرارداده ولی با این همه وجود هتل ها و مهمانپذیرها و زائرسراهای متعدد و متنوع در این شهر به خوبی توانسته از عهده حجم عظیم زائران و گردشگران این شهر برآیند.

اماکن باستانی، زیارتی و سیاحتی مشهد

اماکن دیددنی این کلان شهر البته کم نیست ولی مهمترین و بارزترین نقطه مورد توجه گردشگران جایی نیست جز بارگاه ملکوتی امام هشتم، به طوری که جایگاه آن از آسمان به شکل نگینی است که در میان انگشتری از ساختمان های اطراف پوشیده شده و به آن جلوه خاصی می بخشد.

از دیگر مراکز دیدنی شهر مشهد باید به مسجد گوهرشاد، مسجد هفتاد و دو تن، مصلی طرق و موزه‌های آستان قدس رضوی اشاره کرد.

اما از اماکن باستانی مشهد مانند سناباد و توس قدیم آثار تاریخی زیادی بر جای نمانده است. چهار طاقی بازه هور از قدیمی‌ترین بناهای موجود در محدودهٔ شهر است که زمان ساخته‌شدنش را قرن سوم میلادی تخمین می‌زنند. اماکن تاریخی دیگری هم در مشهد وجود دارد نظیر آرامگاه نادرشاه، آرامگاه فردوسی، ایستگاه راه آهن پارک کوهسنگی، پارک و شهربازی ملت، کوهستان پارک شادی، باغ وحش و پارک جنگلی وکیل‌آباد، پارک‌های آبی مانند پارک آبی ایرانیان، سرزمین موج‌های آبی، پارک ساحلی آفتاب، سرزمین موج‌های خروشان و پارک آبی شهر رویایی پدیده از دیگر مراکز تفریحی مشهد است که طی سال های اخیر و به منظور رفاه حال زائران و گردشگران در شهر تاسیس گردیده اند.

گردشگاه های طبیعی و دیگر مکان های دیدنی مشهد

ییلاقات اطراف شهر نیز با چشم اندازهای بدیع و زیبا گردشگران را به خود جلب می نمایند مکان هایی نظیر شاندیز و طرقبه، زشک، نغندر، جاغرق، منطقه ییلاقی خور و منطقه ییلاقی سررود در شمال غربی مشهد، چالی دره، پارک جنگلی وکیل‌آباد، بوستان ملت، آبشار اخلمد، آبشار ارتکند، پارک جنگلی نه دره در دو کیلومتری جنوب مشهد، منطقه دیدنی فریزی، سد ارداک، هفت حوض، چشمه گیلاس، چشمه گراب و بسیاری مکان های زیبای طبیعی دیگر همه و همه نوید سفری جذاب و فراموش نشدنی را به زوار و گردشگران این شهر نوید می دهد.

بازار، مراکز خرید و سوغات مشهد

اما کار به همینجا ختم نمی شود؛ مراکز خرید مانند بازار رضا، مجتمع تجاری پروما، بازار بین‌المللی، بازار خیام، مجتمع آلتون و مجتمع تجاری الماس شرق و مجتمع تجاری وصال، بازار بعثت طرقبه هم هر کدام سهمی از سفر شما را مطالبه می کنند و شما را به دیدار از خود دعوت مینمایند.

مشهد به واسطه اینکه شهری مذهبی – گردشگری است بیشتر از هر جای دیگر سوغاتی های مذهبی را برای ارمغان ارائه می کند. مهمترین سوغاتی های مشهد شامل مهر و تسبیح، انواع عطر، زعفران، نبات،خشکبار، زرشک، نقل، نخودچی کشمش، قالی، قالیچه و چرم می باشد.

تورهای مشهد

خرید و فروش رادیو قدیمی و کالای آنتیک

 

سئو و بهینه سازی سایت