تور لبنان

معرفی تور لبنان و مهمترین مکان های توریستی آن

معرفی لبنان

لبنان، کشوری کوچک در کرانه شرقی مدیترانه با قدمت و تاریخی چند هزارساله است. در گذشته نه چندان دور امنیت و زیبایی این کشور آنرا به عنوان یکی از جذاب ترین مناطق به خصوص برای توریست های عرب در آورده بود. از ابتدای سال 1975 تا کنون به علت بروز جنگ با اسرائیل و درگیری های داخلی در لبنان صنعت تورسیم در این کشور به شدت آسیب دید و هنوز از رونق پیشین بی بهره است. بیروت که پایتخت لبنان می باشد و به پاریس خاوره میانه شهرت داشته نیز از این تحولات بی نصیب نبوده و گردشگران آن طی سه دهه اخیر به شدت کاهش یافته است. با تمام این احوال جاذبه های توریستی کم نظیر لبنان هنوز هم گردشگران را برای سفر به این کشور عربی دعوت می نماید.

سواحل زیبای تور لبنان، آثار باستانی، مکان های توریستی و گردشگری در لبنان

سواحل زیبای مدیترانه ای که با درختان نخل تزئین شده اند، به واقع جلوه ای باشکوه و زیبا را برای دیدگان توریست های منطقه ایجاد نموده است. آثار باستانی بی شمار که طی قرون متمادی در این منطقه جغرافیایی پدید آمده اند نیز بر زیبائی های توریستی لبنان می افزاید. غار جعيتا در 18 کیلومتری بیروت از مراکز جذاب گردشگری است مخصوصاً که برای رسیدن به این غار زیبا باید از تله کابینی استفاده شود که در دل جنگل کشیده شده است. منظره رودخانه زیر پا و سرسبزی جنگل در دوطرف نمای جذابی را به مسافران بیروت نوید می دهد. صخره هاي روشه یا صخره عشاق هم از دیگر مناظر طبیعی زیبای بیروت است. مسجد حضرت محمد (ص) نیز از مکانهای دیدنی بیروت به حساب می آید و همچنین میدان ساعت که میدان اصلی شهر است نیز جذابیت خاص خود را برای تورست های خارجی به همراه دارد.

مراکز خریدی مانند مركز خريد الحمرا و اشرفيه به عنوان مراکز فروش بهترین برندهای لباس و پوشاک و فروشگاه های بزرگ و جذاب دیگری مانند ABC که فروشنده مارک های معروف و معتبر خارجی هستند به همراه بسیاری از فروشگاه ها و مراکز خرید دیگر نیز از جذابیت های بیروت به شمار می روند.

در بین مناطق شهر بیروت منطقه سولیدر که نمای کوچکی از خیابان های پاریس را تداعی می کند جایگاه ویژه ای دارد. سولیدر یکی از بهترین جاذبه های گردشگری بیروت و دیدنیهای لبنان به شمار می رود. خياباني پر از کافه ها، رستورانها و فروشگاههای متعدد که به خصوص در شب جلوه خاصي دارد. خيابان های باريک که با سنگفرش پوشیده شده، در ميان ساختمانهای بلند گرانيتي، حال و هوای خاصي به انسان مي دهد.

منطقه بعدی اطراف بیروت جونیه است، جونیه نیز با ساحل زیبا و ارتفاعات مشرف به دریا که از هتل های لوکس و مدرن پوشیده شده به نوبه خود جذابیت بسیاری را به توریست های این منطقه ارائه می نماید.

تورهای لبنان

خرید و فروش رادیو قدیمی و کالای آنتیک

 

سئو و بهینه سازی سایت