تور شيراز

معرفی تور شیراز؛ آثار باستانی و سوغات شیراز

معرفی شهر شیراز

یکی از کلان شهر های ایران، شیراز است که در قسمت جنوبی کشور واقع شده و از قدیمی ترین شهرهای ایران به حساب می آید. شاید بهتر باشد آن را اولین پایتخت تاریخ 2500 ساله ایران نام گذاشت. مهد تمدن ایران باستان، شهر شعر و شاعری، که با شنیدن نام آن هر ایرانی به یاد سعدی و حافظ می افتد.

 بوی بهارنارنج شهر شیراز به خصوص در اردیبهشت ماه هر رهگذری را به ضیافت عطر و بوی خوش دعوت می کند. وجود مراکز دیدنی متعدد از دوران های باستان گرفته تا مراکز خرید مدرن و نوپا باعث شده شیراز بعد از اصفهان یکی از پر جاذبه ترین شهرهای توریستی ایران باشد.

آثار باستانی و مراکز توریستی شیراز

از تخت جمشید و پاسارگاد و دروازه قرآن که بگذریم اماکن جذاب و دیدنی دیگری مانند آستانه مبارکه حضرت شاهچراغ (برادر امام رضا)، باغ ارم، نارنجستان قوام، باغ عفیف آباد، باغ جهان نما، ارگ کریم خان، بازار وکیل، حمام وکیل، آرامگاه سیبویه، آستانه سید علاالدین حسین، آرامگاه خواجوی کرمانی، بقعهٔ هفت تنان، بقعهٔ چهل تنان، موزهٔ پارس، مسجد جامع عتیق، عمارت کلاه فرنگی، حافظیه و سعدیه و... از دیگر اماکن دیدنی شیراز به حساب می آیند که اگر بخواهیم همگی را برشمریم در حوصله این نوشتار نخواهد گنجید. 

سوغات شیراز

از سوغاتی های این شهر می توان به خاتم کاری، کلوچه و مسقتی، نان یوخه (کاک) و انواع عرقیات گیاهی اشاره کرد. فالوده شیراز از شهرت بالایی برخوردار است و کمتر گردشگری است که حداقل یکبار طعم آن را نچشیده باشد.

تورهای شیراز

خرید و فروش رادیو قدیمی و کالای آنتیک

 

سئو و بهینه سازی سایت