تور ارمنستان

معرفی مختصر ارمنستان، شهرهای توریستی و گردشگری در ارمنستان

معرفی ارمنستان

ارمنستان کشوری کوچک با کمتر از 30 هزار کیلومتر مربع وسعت در مرز شمالی کشور ایران است با جمعیتی کمی بیشتر از 3 میلیون نفر. در قرون گذشت برای چند صد سال ارمنستان جزیی از ایران بود ولی در زمان پادشاهی قاجار طی دو عهدنامه گلستان و ترکمن چای کلاً ارمنستان از ایران جدا و جزو کشور روسیه تزاری قرار گرفت، مردم این کشورعلیرغم اینکه ده ها سال جزو کشور شوروی سابق بوداند ولی هنوز فرهنگ و تمدن ایرانی خود را کم و بیش حفظ نموده و آثار زبان و تمدن ایرانی در ارمنستان به یافت می شود. 

شهرهای توریسیتی و مکان های گردشگری ارمنستان

مراکز گردشگری این کشور با توجه به کوچکی وسعت آن چندان زیاد نیست دریاچه سوان که یکی از بزرگترین دریاچه های کوهستانی آب شیرین در جهان به حساب می آید شاید معروف ترین و پر جاذبه ترین مرکز گردشگری ارمنستان باشد. شهر زیبای ایروان نیز که پایتخت ارمنستان می باشد و با قدمتی حدود 3 هزار ساله و بناهای بازمانده از دوران کهن جلوه نمایی میکند از دیگر مراکز گردشگری این کشور می باشد. اغلب مراکز دیدنی و گردشگری ارمنستان یا در شهر ایروان واقع شده یا در اطراف همین شهر قرار دارد از آن جمله مراکز خرید، ساختمان اوپرای ایروان با قدمتی بیش از 80 سال، مجتمع فرهنگی و ورزشی هامالیر با معماری خاص و زیبا، هزارپله یا کاسکاد که در واقع 750 پله دارد و از مرکز شهر تا بلندترین نقطع شهر امتداد یافته است. مسجد کبود ایروان،اچمیادزین، معبد زوارتنتس، پارک آبی ایروان، پارک دلفین های ایروان،مادر ارمنستان و چندین موزه و نمایشگاه دیگر که در داخل شهر واقعه شده به همراه بناهایی مانند کلیسای گغارت در 35 کیلومتری جنوب شرق و معبد گارنی در 28 کیلومتری جنوب شرقی ایروان و دره گل ها که در کوهستانهای شمال شرقی و با فاصله 50 کیلومتری از پایتخت واقع شده از دیگر دیدنی های گردشگری در ارمنستان به حساب می آید. 

همجوای ارمنستان با ایران و نزدیکی فرهنگی به همراه ارزانی گردشگری در این کشور و همچنین امکان مسافرت زمینی حتی با خودرو شخصی، باعث شده تا ارمنستان به عنوان یکی از جذاب ترین مناطق برای گردشگران ایرانی مطرح شود.

گالری عکس و فیلم ارمنستان

تورهای ارمنستان

خرید و فروش رادیو قدیمی و کالای آنتیک

 

سئو و بهینه سازی سایت