تور ایتالیا

کشور اروپایی ایتالیا، صنعت توریسم و نیمی از آثار فرهنگی دنیا

موقعیت جغرافیایی کشور اروپایی ایتالیا و جزیره های مدیترانه ای

ایتایا کشوری کوچک به شکل چکمه در جنوب اروپا که از نظر جغرافیایی به علت برخی ویژگی هایش، کشوری منحصر به فرد شده است از آن جمله اینکه در درون این کشور نه چندان وسیع دو کشور کوچک دیگر به نام های واتیکان و سن مارینو قرار گرفته اند. علاوه بر این قسمت دیگری از خاک ایتالیا به نام کامپونه دیتالیا در درون کشور سوئیس واقعه شده است. دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه نیز مربوط به کشور ایتالیا می باشند. پایتخت آن یعنی شهر رم از پیشینه ای چند هزار ساله برخوردار است و به یمن این قدمت آثار باستانی بی نظیری در این شهر می توان مشاهده نمود. علیرغم اینکه ایتالیا بیش از 61 میلیون نفر جمعیت دارد ولی تنها 3 شهر با بیش از یک میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده که شامل رم، میلان و ناپل می شود. باور کردنی نیست ولی بیش از نیمی از آثار فرهنگی ثبت شده در دنیا در ایتالیا قرار دارد.

شهرهای توریستی و آثار باستانی ایتالیا

مهمترین شهرهای گردشگری ایتالیا به ترتیب رم، فلورانس و ونیز می باشند. رم، پایتخت اساطیری و باستانی است که سراسر مملو از آثار به جا مانده از دوران باستان می باشد. دیدار از نقاطی مانند برج پیزا، کلوسئوم و همچنین کلیسای سنت پیتر را حتماً در برنامه سیاحتی خود قرار دهید. فلورانس شهری زیبا با موزه های بینظیرش که آثار برزگانی چون داوینچی، میکلانژ و بوتیچلی را در خود جای داده است، با شاهکارهای ساختمانی دوران رنسانس.

ونیز، شهر آبی با خیابان هایی که در آن ها بجای اتومبیل قایق تردد می کند. بناهای زیبای هنری با قدمت چندصد ساله، کلیساهای بسیار و ساختمان های منحصر به فرد که جذابیت خود را دارد. کانال بزرگ ونیز هم که جای خود را دارد. اما امروزه این شهر به مرکز تجارت ابریشم، غلات و ادویه جات هم تبدیل شده است.

پمپی شهری که در اولین صده میلادی یعنی سال 79 در اثر آتشفشان به کلی ویران شد و در خاکستر آتشفشانی مدفون گشت ولی امروزه حرم مقدس بیتاویرجین روزاریو با میلیون ها گردشگر در سال آن را به یکی از بزرگترین شهرهای توریستی ایتالیا و جهان تبدیل نموده است.

از مهمترین غذاهای ایتالیایی که شهرت جهانی یافته و هرکس در دور افتاده ترین نقاط جهان هم طعم این غذاها را چشیده می توان به اسپاگتی(ماکارونی)، لازانیا و بالاخره پیتزا اشاره نمود. وجود سالانه بیش از بیست میلیون نفر توریست خارجی در ایتالیا نشان دهنده اهمیت این کشور از نظر گردشگری است.

فهرست تورهای ایتالیا؛ قیمت و رزرو تورهای اروپایی ایتالیا

خرید و فروش رادیو قدیمی و کالای آنتیک

 

سئو و بهینه سازی سایت