تور مالزی

معرفی کشور و تور مالزی

یکی از کشورهای جذاب و دیدینی در جنوب شرقی آسیا کشور مالزی است. طبیعت استوایی مالزی مکانهای بسیاری را برای گردشگران علاقه‌مند به طبیعت عرضه می‌نماید شاید به ندرت بتوان کشوری با این نوع پراکنش جغرافیایی در جهان مشاهد نمود. عملاً این کشور از دو تکه کاملاً از هم جدا تشکیل یافته که آن دو قسمت را مالزی غربی و مالزی شرقی می نامند که توسط دریای چین از یکدیگر جدا شده اند. به علت قرار گرفتن این کشور در منطقه آب و هوایی استوائی از دشتهای مرتفع ساحلی بسیار سر سبز و زیبا برخوردار است و طبیعت آن گاهی احساس زندگی در بهشت را تداعی می کند. بیش از نیمی از مردم مالزی از نژاد مالایی و بقیه به ترتیب نژاد چینی و هندی می باشند و البته تعداد کمی هم از سایر نژادها هستند.

وجود مردم خونگرم و مهمان نواز برای هر گردشگری مغتنم بوده و حس خودمانی و راحتی خاصی را برای گردشگران بوجود می آورد. با توجه به اینکه مالزی کشوری اسلامی به حساب می آید از نظر گردشگران ایرانی هم جایی بسیار مناسب از نظر تهیه غذای حلال است و دیگر غدقه پیدا کردن رستوران با غذای حلال را نخواهید داشت.

جاذبه های توریستی و گردشگری در مالزی

جاذبه های گردشگری این کشور طیف گسترده ای را پوشش می دهد از مناطق طبیعی گردشگری تا صنایه دستی و غذاهای بومی و بازارهای سنتی و مدرن که همگی در یکجا با هم در رغابتند، ساختمان ها و آسمان خراش های زیبا و مدرن نیز در مالزی کم نیست. چند نمونه از نقاط مهم گردشگری در مالزی به را در اینجا نام می بریم؛

سواحل بیشمار و گوناگون در مالزی، یکی از بزرگترین و مهمترین مکانهای غواصی در دنیا به شمار می‌رود، منطقه ساراواک که در قسمت مالزی شرقی واقع شده به دلیل داشتن آبهای شفاف و ماهی‌های رنگارنگ از زیباترین جاذبه‌های مالزی به شمار می‌رود.

در سواحل شرقی شبه جزیره مرکزی مالزی، جزایر دیدنی و بکر قرار دارند که از آن جمله می توان به جزیره پرهنتیان, جزیره ردانگ, جزیره تیومان و همچنین جزیرهٔ لنکاوی اشاره کرد. جالب است بدانید که جزیرهٔ لنکاوی با جزیره کیش خودمان در خلیج فارس خواهر خوانده هستند.

اما در مالزی چند چیز وجود دارد که صاحب رکورد در جهان هستند مثلاً:

تامان نگارا یا جنگل ملی مالزی از قدیمی‌ترین جنگلهای جهان به شمار می‌رود.

برج‌های دوقلوی پتروناس که متعلق به شرکت نفتی پتروناس مالزی می‌باشند و در حال حاضر بلندترین برجهای دوقلوی جهان هستند.

مجسمهٔ ایستادهٔ بودا در باتو کیو کوالالامپور بلندترین مجسمهٔ ایستاده دنیاست که همه روزه پذیرای تعداد زیادی از گردشگران می‌باشد.

پارک پرنده‌ها واقع در شهر کوالالامپور نیز بزرگترین باغ پرنده‌های روباز در دنیاست.

فهرست تورهای مالزی

خرید و فروش رادیو قدیمی و کالای آنتیک

 

سئو و بهینه سازی سایت