تور يزد

معرفی تور یزد

معرفی کوتاه شهر یزد

شهر یزد در جنوب شرقی کشور و در منطقه ای کویری واقع گردیده نام این شهر به راستی و درستی ستاره کویر است. شهری با قدمت بسیار زیاد، بادگیرهای معروف و باشکوه و بافتی کاملاً سنتی، به یاد مانده از دل اعصار و قرون گذشته که آن را به عنوان قدیمی ترین شهر خشتی جهان و دومین شهر تاریخی بعد از ونیز ایتالیا بدل نموده است. شهر یزد دارای آسمانی درخشان با ستاره های فروان می باشد که خاص مناطق کویری است.

آثار باستانی و اماکن دیدنی شهر یزد

هرچند یزد را نمی توان به عنوان کلان شهر معرفی کرد ولی به اندازه یک کلان شهر اماکن و مراکز دیدنی و گردشگری دارد بازارهای فراوان مانند بازار خان ،بازار زرگری ،بازارچه پنجه علی ،بازار قیصریه ،بازار علاقبندی ،بازار کاشی‌گری ،بازار چیت سازی ،بازار مسجد ملااسماعیل، بازار افشار، بازار حاجی قنبر، بازار محمد علی خان، بازار جعفرخان، بازار صدری، بازار دروازه مهریز، بازار مسگری و بازار نخود بریزی از جمله این بازارها هستند. میدان خان، میدان بعثت، میدان قلعه، میدان امیرچقماق، میدان وقت و ساعت، لَـرد آسیاب، لَـرد باجوردی، لَـرد تازیان، لَـرد خواجه خضر، لَـرد فهادان، لَـرد کیوان، لَـرد گودال مصلی، لَـرد کوچه میرقطب، لَـرد مشیر هم از دیگر مکان های تاریخی و دیدنی یزد به حساب می آیند.

به واسطه اینکه شهر یزد از قدیم الایام جزو شهرهای مذهبی ایران بوده عجیب نیست که مساجدی بسیار زیادی در آن از دیرباز وجود داشته باشد مساجدی مسجد جامع یزد، مسجد امیرچقماق، مسجد سرریگ، مسجد ملااسماعیل، مسجد شاه طهماسب، مسجد فرط، مسجد حظیره، مسجد بیاق خان، مسجد اهرستان، مسجد شاه یحیی و مسجد بزرگ پشت باغ و ده ها مسجد کوچک و بزرگ دیگر بهترین سوغات یزد انواع شیرینی از جمله باقلوا و قطاب و حلوا ارده و همچنین سفال می باشد.

تورهای یزد

خرید و فروش رادیو قدیمی و کالای آنتیک

 

سئو و بهینه سازی سایت