تور مالدیو

توریسم در مالدیو

جزایر مرجانی زیبای مالدیو و صنعت توریسم

مجمع الجزایر مالدیو، کشوری کوچک در میان هند در جنوب غربی کشور هندوستان را شامل می شود. جزایری مرجانی و زیبا که گویی تکه های شناوری از یک کشتی در هم شکسته در اقیانوس هستند. از نظر جغرافیایی مالدیو چند رکورد را دارد. اول اینکه کوچکترین کشور آسیائی است با کمتر از 400 هزار نفر جمعیت که نزدیک به یک سوم از این جمعیت در ماله که پایتخت مالدیو است اقامت دارند. ثانیاً کم ارتفاع ترین کشور جهان است چون هیچگونه کوه و تپه ای در مجمع الجزایر مالدیو وجود ندارد، در واقع مرتفع ترین قسمت مالدیو کمتر از 2.5 متر ارتفاع دارد. دین مردم جزایرمالدیو اسلام است و از این نظر پیدا کردن غذای حلال در مالدیو کار سختی نیست مخصوصاً که تن ماهی به عنوان پایه اصلی تشکیل دهنده غذاهای رایج و محلی در مالدیو به حساب می آید. با توجه به اینکه مهمترین منبع درآمد کشور مالدیو از صنعت توریسم و سفر اتباع خارجی به این کشور است در واقع حدود 90 درصد درآمد ارزی آن از محل توریست ها تامین می شود. به همین دلیل برای صنعت توریسم در مالدیو اهمیت بسیاری قائل هستند و تمام تلاش خود را برای جذب بیشتر توریست های خارجی خرج می کنند.

جزایر کوچک مالدیو با اقامتگاه ها و کلبه های ساحلی

وجود آب های صاف و پاک اقیانوس هند که تمامی جزیره را در خود جای داده مالدیو را به مکانی ایده آل برای غواصان تبدیل کرده است. جزایر مسکونی و جزایر گردشگری موجود در مالدیون که شامل ده ها جزیره (حدود 300 جزیره) می شود مکان های فوق العاده ای را برای استراحت و شنا و حمام آفتاب فراهم اورده است. وجود تعداد بالای جزایر کوچک با نخل های زیبا و زمینی مسطح چشم اندازهای بدیعی را به وجود می آورد که شاید در هیچ جای دیگری از جهان نظیرش را نتوانید پیدا کنید. اقامتگاه ها و کلبه های ساحلی کم نظیر بر زیبایی این چشم اندازها می افزاید. یک شب اقامت در کلبه های رویایی جزایر مالدیو آرامشی را در انسان القاء می کند که شاید با ماه ها اقامت در بیشتر مکان های توریستی جهان نتوانید به آن دست یابید. جزایر نسبتاً شلوغ شمالی و جزایر خلوت و آرام جنوبی برای هر نوع ذائقه ای حرفی برای گفتن دارد.

هتل های مجلل و مکان های تاریخی مالدیو

البته به غیر از لذت بردن از طبیعت زیبا و هتل های مجلل واقع در مجمع الجزایر مالدیو شما می توانید از مکان های تاریخی و جذاب این جزیره که عمدتاً در شهر ماله واقع شده هم دیدن کنید و لذت ببرید. مهمترین مکان برای این منظور مسجد زیبای السلطان است که حدود 350 سال قدمت دارد و برزگترین مسجد کشور مالدیو نیز به حساب می آید. مولی آگه که بنایی با 100 سال قدمت است نیز از مکان های دیدنی و قدیمی شهر به حساب می آید.

تورهای مالدیو

خرید و فروش رادیو قدیمی و کالای آنتیک

 

سئو و بهینه سازی سایت