تور گرجستان

معرفی گرجستان؛ گردشگری و تور در گرجستان

معرفی گرجستان

گرجستان کشوری نسبتاً کوچک در مرز بین دو قاره آسیا و اروپاست که از کهن ترین نقاط مسکونی بر روی زمین به حساب می آید، به طوری که اسکلت های انسان گونه با قدمت یک میلیون و هشتصد هزار سال در این منطقه یافت شده است. به علت قرار گرفت این کشور منطقه حساس اقتصادی در چند قرن اخیر به خصوص از زمان حمله مغول ها به بعد همیشه در این منطقه کشمکش ها و جنگ هایی صورت پذیرفته و حکومت آن در حال تغییر بوده است. اکثر مردم گرجستان گرجی هستند و دین رسمی این کشور نیز مسیحی است. 

 

اما این کشور نسبتاً کوچک با دارا بودن تنوع آب و هوای بسیار شگفت انگیز و در نوع خود کم نظیر باعث جلب گردشگرانی زیادی از سراسر جهان شده است بطوری که شما می توانید در یک روز پس از اسکی در ارتفاعات شمالی به ساحل زیبای دریای سیاه آمده و به شنا بپردازید. مردمی خون گرم و مهمان نواز در کنار زیبایی های طبیعی این کشور که بیش از دو سوم آن کوهستانی است آنرا به محل مناسبی برای گردشگری تبدیل نموده است. همین کوهستانی بودن گرجستان باعث شده که این کشور از تعداد بیشماری رودخانه که از ارتفاعات سرچشمه می گیرند بهرمند گردد. سرسبزی و زیبایی طبیعی در تمامی عرصه گرجستان به چشم می خورد.  

وجود ساحل مغناطیسی که به آن ساحل جادویی می گویند نیز از دیگر جاذبه های گرجستان به حساب می آید ترکیبات ماسه های ساحل این منطقه حاوی مواد معدنی ویژه ای است و اثرات درمانی آن در بیماریهای قلبی، عروقی وعصبی به اثبات رسیده است. شهر تفلیس که علاوه بر اینکه پایتخت گرجستان می باشد، به خاطر زیبایی های خاص خود به عروس منطقه قفقاز و آسیای میانه شهرت یافته از بزرگترین جاذبه های این کشور است. وجود چند دریاچه در این شهر باعث شده شهری منحصربه فرد از نظر وجود منابع آب شیرین باشد. 

شهر سنگی اوپلیستیخه به عنوان بزرگترین شهر سنگی جهان از دیگر جاذبه های گردشگری در گرجستان به شمار می آید. 

پیست اسکی گودائوری که از بهترین پیست های اسکی دنیا به حساب می آید نیز جاذبه دیگری برای گردشگران طالب اسکی است. 

شهرهای زیبا مانند سیقناقی، باتومی و متسختاست و قله بسيار زيبای قازبگي که در شمال شرق گرجستان و در نزديكي مرز با روسيه واقع شده است از دیگر مراکز دیدنی گرجستان محسوب می شوند. در پایان نکته مهم برای جذب گردشگران به این منطقه هزینه های نسبتاً پایین اقامتی در آنجاست.

تورهای گرجستان؛ قیمت، مشخصات و رزرو تورهای گرجستان

خرید و فروش رادیو قدیمی و کالای آنتیک

 

سئو و بهینه سازی سایت