آژانس مسافرتی

آژانس مسافرتی (آژانس هواپیمایی) یا دفاتر خدمات مسافرتی

یکی از کارهای پر درآمد و متنوع در هر کشور آژانس های مسافرتی و دفاتر خدمات توریستی هستند که وظیفه مدیریت مسافرتها و ساماندهی مکان اقامتی را برای مسافران خود به عهده دارند. اهمیت صنعت توریسم و گردشگری در جهان به علت این است که در حال حاضر در رتبه های اول درآمد از بین کل صنایع مختلف جهان را کسب نموده و از مرز 6.5 تریلیون دلار در سال فراتر رفته است. لازم به ذکر است سهم ایران از این تجارت چیزی در حدود 6.5 میلیون دلار یا به عبارتی یک هزارم کل سهم جهانی است.

از مسایل مهم دفاتر خدمات مسافرتی و آژانس های هواپیمایی نیاز به داشتن روابط عمومی بالا و شناخت اماکن دیدنی و قابل ارائه به مسافران می باشد. همچنین شناخت نیازهای توریست های مخاطب نیز برای رونق این کسب کار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مثلا برای ترویست های اروپایی دیدن اماکن زیارتی شاید خیلی جذابیت نداشته باشد ولی دیدن بازارهای سنتی و صنایع دستی بسیار جذاب است در حالیکه برای توریست های مذهبی مثل توریست های پاکستانی و عراقی اماکن مذهبی اولویت اول است.

در کشور ما هم با توجه به کاهش شدید درآمدهای نفتی و در نتیجه کاهش ارز آوری های کشور، تمایل به کسب درآمد توریستی و گردشگری به شکل روزافزونی افزایش یافته. متولی این امر در کشور نیز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که سابقاً از سازمان های وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود ولی طی چند سال اخیر به خاطر اهمیت ویژه آن به زیر مجموعه نهاد ریاست جمهوری ارتقاء یافته است.

سهم عمده توریست های ایران، از کشورهای مسلمان همسایه است که برای زیارت وارد کشور می شوند. اینگونه توریست ها معمولاً درآمد قابل توجهی را برای کشور ایجاد نمی کنند. ولی طی چند سال اخیر با عنایت ویژه دولت به صنعت توریسم و همچنین بهبود روابط بین المللی و سیاسی امید به گسترش این صنعت و افزایش چشمگیر توریست از سایر کشورها از جمله کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار زیاد شده است.

آژانس های مسافرتی

آژانس مسافرتی ققنوس آژانس مسافرتی ققنوس

آژانس مسافرتی ققنوس

آژانس مسافرتی ققنوس آژانس مسافرتی ققنوس

آژانس مسافرتی ققنوس

فهرست آژانس های مسافرتی؛ آژانس های هوپیمایی، دفاتر و شركت های خدمات تور و گردشگری

خرید و فروش رادیو قدیمی و کالای آنتیک

 

سئو و بهینه سازی سایت