تور استانبول

استانبول؛ جاذبه های گردشگری، توریسم و مکان های دیدنی در تور استانبول

گردشگری در ترکیه با آثار باستانی شهر استانبول، مساجد، بازارها و مراکز خرید، هتل ها

گردشگری در ترکیه با آثار باستانی شهر استانبول، مساجد، بازارها و مراکز خرید، هتل ها

استانبول سومین شهر توریستی جهان از لحاظ تعداد گردشگران خارجی و در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا انتخاب شد.

"مسجد ایا صوفیا" که متعلق به دوران بیزانس است، مسجد سلیمانیه استانبول، مسجد رستم پاشا، کاخ چراغان، کاخ توپکاپی، کاخ دولما، قلعه روملی حصار، "برج دختر" یا کیزکوله سی که همانند نیلوفری زیبا در وسط تنگه بسفر جلوه گری می کند، برج گالاتا ،خلیج شاخ طلایی، منطقه سلطان احمد و موزه موزائیک استانبول که از معروف ترین اماکن دیدنی شهر به حساب می آیند. مراکز خریدی همچون "مرکز خرید پرفیلو" با امکاناتی مانند 7 سالن سینما، چندین سالن بولینگ و بیلیارد و 3 سالن تاتر و ...  "بازار فاتیح" که بزرگترین بازاهای بدون سقف در استامبول ... "بازار بزرگ استامبول" که یکی از زیباترین و کهن سال ترین بازارهای سرپیشیده جهان به حساب می آید از دیگر بازارهای جذاب استامبول به حساب می آید. در کنار این بازارها می توان به بازار محمودپاشا و مرکز خرید "گالریا آتاکوی" و "ایستینیه پارک" و چندین مرکز خرید دیگر نیز اشاره کرد ...  هتل های 3 تا 5 ستاره شهر استانبول ...

دوشنبه, 15 تیر,1394/نویسنده: Anonym/تعداد مشاهده (8436)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 4.5
RSS

معرفی تور استانبول

شهر استانبول با حدود 14 میلیون نفر جمعیت در قسمت شمال غربی کشور ترکیه واقع شده و در واقع بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است که از قدمت چند هزارساله برخوردار می باشد. شهری با دو دریا یکی دریای مرمره و دیگری دریای سیاه.

یکی از بارز ترین مشخصه های استانبول این است که تنها شهر بزرگ جهان محسوب می شود که در دو قاره قرار دارد یعنی بین قاره آسیا و اروپا یکی دیگر از شاخصه های این کلان شهر این است که به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا در سال ۲۰۱۰ انتخاب شده‌ است. همچنین سومین شهر توریستی جهان از لحاظ تعداد گردشگران خارجی به شمار می‌رود.

سواحل زیبا در کنار مراکز خرید متعدد و متنوع دراستانبول، در کنار همزیستی مسالمت آمیز فرهنگ و ادیان مختلف و گوناگون از مسلمان گرفته تا مسیحی و یهودی و حتی لائیک توجه هر بینده ای را به خود جلب می کند. ساختمان های قدیمی و سنتی در کنار آسمان خراش های مدرن، تضاد جالب توجه و غیرقابل وصفی را ایجاد کرده که تمامی حواس انسان را به خود جلب می نماید.

بی شک مسافرت به شهر استانبول زیبا یکی از خاطره انگیزترین سفرهای هر فردی می تواند باشد و خاطر آن هرگز از یاد نخواهد رفت. مناطق دیدنی بیشماری در استانبول وجود دارد که برای نمونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مسجد ایا صوفیا، مسجد سلیمانیه استانبول، مسجد رستم پاشا ، کاخ چراغان، کاخ توپکاپی، کاخ دولما ، قلعه روملی حصار، برج دختر، برج گالاتا ،خلیج شاخ طلایی، منطقه سلطان احمد و موزه موزائیک استانبول که از معروف ترین اماکن دیدنی شهر به حساب می آیند.

تور استانبول - فهرست تورهای استانبول

خرید و فروش رادیو قدیمی و کالای آنتیک

 

سئو و بهینه سازی سایت