تور پرتغال

پرتغال: جغرافیا، توریسم و گردشگری در پرتغال

معرفی کشور پرتغال

پرتغال، غربی ترین کشور اروپاست و تنها مرز خشکی آن با کشور اسپانیا می باشد و بقیه مرزهای این کشور کوچک با اقیانوس اطلس است. قدمت چهارصد ساله دریانوردی در این کشور باعث شد تا ظرف مدت کوتاهی به کشور قدرتمند با مستعمرات فراوان تبدیل شود. دریانوردانی مانند بارتولومئو دیاز که برای اولین بار تا دماغه امید نیک در پایین ترین نقطع قاره آفریقا سفر کرد و واسکو دوگاما که راه های دریایی هند و شرق را کشف نمود عامل اصلی به قدرت رسیدن کشور پرتغال در زمان خود بودند. آب و هوای پرتغال معتدل است البته در قسمت های شمالی مرطوب تر می باشد و هرچه به سمت جنوب کشور پیشروی کنیم هوا گمتر و خشک تر می شود.

مکان های توریستی پرتغال

لیسبون پایخت پرتغال شهری با بیش از 3000 سال قدمت است و دارای دیدنی های بسیاری است که می توان به کلیسای جامع سه، کلیسای کارمو، برج بلم، صومعه ژرومینوس، بنای یاد بود اکتشاف، قلعه سائوژورژ، آسانسور سانتاژوستا و چندین کلیسا و موزه و کاخ و بناهای دیگر اشاره کرد.

جزیره زیبای ماده را در دل اقیانوس اطلس و نزدیک به سواحل کشور مغرب از دیگر مکان هایی است که جادبه های فراوان توریستی دارد. این جزیره با توجه به منطقه جغرافیایی که واقع شده بیشتر به یک باغ عظیم شباهت دارد که در میان خود کوهستان های زیبا و کلبه هایی با سقف حصیر و به اشکال مختلف و جذاب را نگهداری می کند. سواحل این جزیره نیز واقعاً تماشایی است و توریست های مسافر را به سوی خود جلب می نماید. دهکده سینترا با بناهای رنگارنگ و زیبا و جنگلی انبوه که در دل مه ناپدید می شود. ساختمان ها و برج های زیبا که انسان را به قرون قبل فرو می برد. دره دورو با رودی که از میان می گذرد و نمای خیره کننده ای را به وجود می آورد. زمانی رود دورو از جمله رودهای خروشان و رام نشدنی جهان به حساب می آمد ولی به یمن تاسیس چندین صد بر روی آنم امروزه به رودی آرام تبدیل شده است.

پورتو شهری تاریخی مملو از بناهای زیبای باستانی وجود تراس های زیبا در بیشتر خانه های این شهر یکی از ویژگی های خاص پورتو است که در کمتر شهری در جهان می توان مشابه آنرا دید. این شهر البته تیم فوتبال سرشناسی هم با همین نام دارد که از افتخارات خوبی برخوردار است.

دهکده کاسکیس با سواحل زیبا و بناهای شیک خود جذابیت زیادی برای توریست ها دارد به خصوص آن دسته از گردشگرانی که سفر را به نیت انجام ورزش های آبی انجام می دهند.

ساحل آرام و زیبای سالما در نزدیکی لیسبون با دهکده کوچک و آرام مکان خوبی برای توریست هایی است که آرامش محیط و گوش فرادادن به صدای امواج برایشان مهم است. شهر ها و روستاها و اماکن دیدنی بیشمار دیگری نیز در پرتغال وجود دارد که برای آشنایی بیشتر بهتر است از تورهای ارائه کننده خدمات راهنمایی بگیرید.

فهرست تورهای پرتغال؛ قیمت، رزرو، مشخصات و آژانس مرتبط

خرید و فروش رادیو قدیمی و کالای آنتیک

 

سئو و بهینه سازی سایت