تور كيش

تور جزیره کیش؛ جاذبه های تاریخی و گردشگری، مراکز تفریحی و سیاحتی کیش

جزیره کیش

کیش یکی از زیباترین جزایر جنوبی ایران است که با وسعت تقریباً 92 کیلومتر مربع جزو چند جزیر بزرگ خلیج فارس به حساب می آید. از آغاز دهه 70 شمسی نگاه خاص دولت به جزیره کیش آن را به منطقه آزاد با جذابت های بسیار تبدیل نموده است. این جزیره علاوه بر داشتن جذابیت های طبیعی، دارای آثار باستانی و همچنین مراکز تفریحی و سیاحتی بسیار می باشد. وجود آب هوای گرم و مرطوب جزیر کیش باعث گردیده برای فصل های سرد سال به میزان قابل توجهی توریست از نقاط سرد کشور و همچنین کشورهای اروپایی را به خود جلب نماید. از مهمترین نقاط گردشگری این جزیره می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

جاذبه‌های تاریخی کیش

حریره (نام شهر ویرانه‌ای است خالی از سکنه و مربوط به دوران قیاصره که نام آن از نام بانویی که ملکه شهر بوده برگرفته شده است و شامل عمارت اعیانی، حمام، آب‌انبار، قنات و بقایای مسجد جامع حریره می‌باشد) پایاب و کاریز است.

جاذبه‌های گردشگری کیش

پارک‌های ساحلی و تفریحی مانند پارک هنر، سواحل ماسه‌ای-مرجانی، باغ وحش، آکواریوم، باغ پرندگان دلفیناریوم، شهر زیر زمینی کاریز، کشتی‌های تفریحی و همچنین کشتی به گل نشسته یونانی از دیگر دیدنی‌های کیش می‌باشند. 

پلاژهای بانوان و آقایان، پیست های سوارکاری و دوچرخه‌سواری، کارتینگ، باگی، غواصی، جت‌اسکی و اسکی روی آب نیز از دیگر امکانات گردشگری جزیره کیش است  

نبود هرگونه چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی در خیابان ها و جاده‌های کیش از نکات قابل توجه در این جزیره است.

جزیرۀ کیش سالانه پذیرای بیش از یک‌میلیون نفر گردشگر داخلی و خارجی است.  

به علت اینکه جزیره کیش جزو مناطق آزاد می باشد، نیاز به دریافت ویزای ورود برای اتباع خارجی وجود ندارد، و خود این موضوع یکی از زمینه‌های ورود گردشگران خارجی است؛ گرچه به‌دلیل وجود محدودیت‌های اجتماعی، به‌ویژه گردشگرانِ زنِ خارجی کشش کمتری به این جزیره دارند. همچنین موقعیت منطقۀ آزاد اقتصادی این جزیره باعث شده تا مراکز خرید کیش به یکی از جاذبه‌های گردشگری جزیره تبدیل شود.

تورهای جزیره کیش

تور کیش: اخبار و اطلاعات گردشگری

پارک ها، نخلستان ها، پیست کودک و آکواریوم جزیره کیش

پارک ها، نخلستان ها، پیست کودک و آکواریوم جزیره کیش

پارک های هنگام و آهوان کیش، پارک کودک، پارک خانواده، پارک فدک، باغ ریحان و نخلستان های جزیره کیش

معرفی پارک های جزیره کیش: پارک های هنگام و آهوان کیش، پارک کودک، پارک خانواده، پارک فدک، باغ ریحان و نخلستان های جزیره کیش
دوشنبه, 14 اردیبهشت,1394/نویسنده: Anonym/تعداد مشاهده (8532)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 4.5
RSS

خرید و فروش رادیو قدیمی و کالای آنتیک

 

سئو و بهینه سازی سایت