تور قبرس

معرفی قبرس؛ شهرهای دیدنی و مکان های توریستی قبرس

کشور قبرس

جزیره قبرس؛ کشور اروپایی کوچکی است که به شکل جزیره در دریای مدیترانه قرار گرفته و از دو قسمت قبرس شمالی (ترک نشین) و بخش یونانی نشین تشکیل یافته است. از قبرس به عنوان مهد تمدن اروپایی نام می برند که این امر به خاطر سابقه تمدن کهن در این جزیره می باشد. مراکز و مکان های دیددنی بسیاری در این کشور وجود دارد. اگر از سواحل شنی زیبای لارناکا بگذریم و به دنبال آثار باستانی باشیم مهمترین آن ها درشهرهای باستانی فاماگوستا، گیرنه، کارپاز، لفکه، گوزل یورت، نیکوزیا، ینی ایسکله هستند. 

پایتخت قبرس نیکوزیا بوده که یکی از پر جاذبه ترین شهرهای توریستی این کشور هم هست و مکانهایی مانند مساجد تورونکلو،حیدر پاشا، احمد آرپ، سلیمیه، ینی کامی، ایپلیک پازاری، سارایونو و همچنین کلیساهای کاترین، بیدستان و عمارت درویش پاشا و دیوارهای شهر باستانی نیکوزیا و کاروانسرا قماربازان و کاروانسرا بزرگ و ستون‌های ونیزی و میدان آتاتورک و چندین موزه و مکان دیدنی دیگر را در خود جای داده است. 

شهر بندری گیرنه نیز از جذابت های خاص خود برخوردار می باشد و مکان هایی مانند بندر گیرنه، قلعه بوفاونتو، وریسی(کاتالکویقلعه هیلارون، صومعه سورپ ماگار، موزه کشتی شکسته، قلعه گیرنه، مقبره عمر و چندین موزه و کلیسا ی زیبا به همراه مکان های دیدنی دیگر از جمله مکان های گردشگری آن می باشد. در شهر فاماگوستا نیز دیدنی بسیار است کلیسای سنت جرج یونانی، کلیسای جرج لاتین، کلیسای پانایا کاناکاریا و مساجد سینان پاشا، لالا مصطفی پاشا و دروازه دریا و مقبره‌های رویال و قلعه اتلو و قلعه نیتوویکلا و قلعه نستوریان و دروازه زمین(راولین) به همراه چندین کلیسا و کاخ و موزه و بناهای دیدنی دیگر در این شهر شما را به خود جلب می کند. 

شهر ینی اسکله هم با اماکنی کم نظیر و زیبا مانند آفندریکا، صومعه آپوستولوس آندریاس، کلیسای آیا تریاس و کلیسای آیوس فیلون و قلعه کانتارا و موزه آیکون ایسکله گردشگران خود را پذیراست. شهرهای دیگر قبرس هم به همین صورت از جاذبه های طبیعی و باستانی ویژه ای برخوردارند

تورهای قبرس

خرید و فروش رادیو قدیمی و کالای آنتیک

 

سئو و بهینه سازی سایت